Uderzył w drzewo - pasażer zginął - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzył w drzewo - pasażer zginął

Data publikacji 23.12.2013

27-letni pasażer opla zginął po tym jak zafira, którą podróżował uderzyła w drzewo. Szczegółowe okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku wyjaśniają teraz sokólscy policjanci.

W miniony piątek tuż po godzinie 20.00 dyżurny sokólskiej Policji powiadomiony został o tragicznym w skutkach zdarzeniu drogowym. Do wypadku doszło na trasie relacji Dąbrowa Białostocka – Nowy Dwór w rejonie miejscowości Bieniowce. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że trzy osoby jechały oplem w kierunku Dąbrowy Białostockiej. W pewnym momencie 18-letni kierowca zafiry pokonując łuk drogi najprawdopodobniej nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków drogowych i stracił panowanie nad pojazdem. Następnie samochód zjechał na pobocze, gdzie uderzył w drzewo. W wyniku zderzenia na miejscu zginął 27-letni pasażer auta, a kierujący i podróżująca z nim 18-latka z ogólnymi potłuczeniami trafili do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca opla był trzeźwy. Funkcjonariusze ustalili, że zarówno on jak i młoda kobieta mieli zapięte pasy bezpieczeństwa. Niestety jak się okazało, nie korzystał z nich starszy z mężczyzn. Teraz przyczyny i dokładne okoliczności wypadku ustalają policjanci z Sokółki.

- źródło: www.podlaska.policja.gov.pl
 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl