Apelujemy do kierowców o ostrożność i cierpliwość - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Apelujemy do kierowców o ostrożność i cierpliwość

Data publikacji 20.01.2014

Sokólscy policjanci apelują do użytkowników drogi K-19 o ostrożność i cierpliwość w związku z wydłużeniem kolejki samochodów ciężarowych oczekujących na wyjazd z Polski.  

W ramach nadzoru nad ruchem pojazdów, na drodze krajowej K.19 w rejonie kolejki samochodów ciężarowych oczekujących na wjazd na Drogowe Przejście Graniczne w Kuźnicy,  policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokółce przy wsparciu funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Białymstoku, Straży Granicznej, Służby Celnej i Inspekcji Transportu Drogowego całodobowo dbają o przejezdność oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego na wskazanym odcinku drogi. Mimo  zwiększonej ilości patroli służb mundurowych konieczna jest również właściwa postawa samych uczestników ruchu drogowego. Od użytkowników drogi oczekujemy zrozumienia i rozsądku, ale przede wszystkim przestrzegania zasad ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby prowadzić swój pojazd z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Przypominamy też o konieczności włączenia świateł mijania oraz o tym, że niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu.

Ponownie apelujemy do kierowców samochodów ciężarowych, oczekujących w kolejce na wyjazd z Polski oraz do pieszych poruszających się poza terenem zabudowanym w miejscach nieoświetlonych szczególnie teraz  w okresie zimowym o używanie elementów odblaskowych, które poprawiają ich bezpieczeństwo, a nawet mogą uratować życie!


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl