Zatrzymani sprawcy napadu - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy napadu

Data publikacji 03.04.2014

Sokólscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy wyważając drzwi mieszkania weszli do środka, gdzie grozili a następnie pobili 50-latka. Pijani napastnicy noc spędzili w policyjnym areszcie. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

W miniony poniedziałek po godzinie 21.30 dyżurny sokólskiej policji otrzymał zgłoszenie od mieszkańca wsi w gminie Korycin o pięciu nietrzeźwych mężczyznach, którzy przyjechali samochodem i chcą pobić zgłaszającego. Na miejsce natychmiast pojechali sokólscy policjanci. Tam mundurowi zauważyli stojącego „poloneza” oraz zgłaszającego. Twierdził on, iż kilka minut wcześniej otrzymał telefon z pogróżkami i uciekł z domu. Natomiast  napastnicy wyważyli drzwi prowadzące do domu, weszli do środka i biją jego ojca. Policjanci w mieszkaniu zatrzymali pięciu sprawców w wieku od 26 do 35 lat oraz zastali ojca zgłaszającego, posiadającego widoczne obrażenia ciała. Pokrzywdzony trafił do szpitala a napastnicy do policyjnego aresztu. Jak się okazało wszyscy byli pijani. Badanie wykazało u nich od 2 do 3 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz wszyscy za naruszenie miru domowego, uszkodzenie mienia, pobicie oraz groźby karalne odpowiedzą przed sądem. Jeden ze sprawców, 35-latek  dodatkowo odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl