Zatrzymani z promilami - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z promilami

Data publikacji 30.06.2014

W miniony weekend sokólscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich doprowadził do zdarzenia drogowego, drugi usiłował uniknąć kontroli. Teraz wszyscy za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Podczas minionego weekendu na drogach powiatu sokólskiego policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu. Pierwszego z nich w sobotni poranek policjanci zatrzymali do kontroli w miejscowości Holiki. Badanie alkomatem wykazało, że 39-letni kierowca ciągnika rolniczego miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Po godzinie 18.00, na trasie Dąbrowa - Małyszówka mundurowi zatrzymali kierowcę audi, który doprowadził do zdarzenia drogowego. Najprawdopodobniej 31-latek stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w pobliskie ogrodzenie posesji, a następnie w zaparkowanego przy niej sharana. Mężczyzna kierował volkswagenem mając ponad 2 promile alkoholu. Z ogólnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Z kolei w niedzielę, po godzinie 21.00 w pobliżu miejscowości Skindzierz funkcjonariusze postanowili skontrolować jadącego kierowcę poloneza, jednak nie zatrzymał się on do kontroli. Po krótkim pościgu trafił w ręce mundurowych. Okazało się, że 57-latek w organizmie miał 2.3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów. Teraz nieodpowiedzialnym postępowaniem wszystkich kierujących zajmie się sąd.


 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl