Zatrzymany przy uprawie konopi - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany przy uprawie konopi

Data publikacji 10.09.2014

Policjanci z Sokółki zatrzymali 34-latka, który na terenie szkółki leśnej, kilka kilometrów od swojego miejsca zamieszkania nielegalnie uprawiał konopie indyjskie. Na miejscu mundurowi zabezpieczyli 15 krzaków konopi, a następnie po przeszukaniu mieszkania mężczyzny 11 gram marihuany. Teraz postępowaniem 34-latka zajmie się sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce uzyskali informację, że w lesie w pobliżu jednej z podsokólskich miejscowości uprawiane są konopie indyjskie. Informacje policjantów potwierdziły się, gdy wczoraj sprawdzili to miejsce. Na terenie szkółki leśnej mundurowi znaleźli uprawę, na której rosło 15 krzaków konopi. Funkcjonariusze zatrzymali 34-letniego mężczyznę podczas  pielęgnacji roślin i zabezpieczyli krzaki o łącznej wadze 7,6 kg. Dodatkowo podczas przeszukania mieszkania 34-latka mundurowi znaleźli 11 gram marihuany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu za to kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 * wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl