Bezpieczna droga do szkoły z sokólskimi policjantami - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna droga do szkoły z sokólskimi policjantami

Data publikacji 16.09.2014

Sokólscy policjanci w ramach realizacji działań „Bezpieczna droga do szkoły” spotkali się z uczniami Zespołu Szkół w Krynkach dbając o ich bezpieczeństwo. W czasie spotkania mundurowi przypominali najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w codziennym życiu.

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce i Posterunku Policji w Krynkach odwiedzili uczniów klas I - III z Zespołu Szkół. W czasie spotkania mundurowi przypominali najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w codziennym życiu. Omówione zostały kwestie bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych i prawidłowego poruszania się rowerem po drodze, a także tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem: jak zachować ostrożność w kontaktach z obcymi oraz gdzie i do kogo zwrócić się o pomoc w sytuacjach niebezpiecznych. Dodatkowo policjanci informowali obecne na spotkaniu osoby, o tym jak ważną role pełnią odblaski, jak też o zmianach przepisów dotyczących obowiązku ich stosowania poza terenem zabudowanym. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz tresury psa służbowego oraz policyjny motocykl, za którego kierownicą chciał usiąść każdy uczeń. W trakcie spotkania można było również oznakować swój rower. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał element odblaskowy. 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl