Ukradł reklamówkę z papierosami bez akcyzy - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł reklamówkę z papierosami bez akcyzy

Data publikacji 19.09.2014

Policjantka z Sokółki zatrzymała 28-latka, który uciekał po chwilę wcześniej dokonanej kradzieży, kiedy to wyrwał 66-letniemu pieszemu reklamówkę z ręki. Okazało się, że w skradzionej siatce są paczki papierosów bez akcyzy. Dodatkowo uciekający mężczyzna miał przy sobie taki sam własny „towar” bez znaków skarbowych. Teraz obaj mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj po godzinie 12.00 na ulicy Dąbrowskiego policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce wykonując czynności służbowe usłyszała pieszego wołającego o pomoc. Funkcjonariuszka natychmiast podeszła do mężczyzny. Z relacji 66-latka wynikało, że została mu skradziona reklamówka z zakupami, a sprawca uciekł pieszo w kierunku ulicy Ogrodowej. Policjantka natychmiast ruszyła we wskazanym kierunku. Młody mężczyzna na widok funkcjonariuszki zaczął uciekać, jednak po chwili został zatrzymany. Okazało się, że 28-letni mieszkaniec Wasilkowa ma przy sobie, zarówno w swojej jak i w skradzionej 66-latkowi reklamówce łącznie prawie 50 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Za kradzież 28-latek został ukarany mandatem karnym, natomiast obaj mężczyźni za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy odpowiedzą przed Sądem.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl