Śmiertelny wypadek na krajowej 8 - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek na krajowej 8

Data publikacji 06.10.2014

26-latek kierując daewoo lanosem prawdopodobnie zjechał na lewą stronę jezdni, gdzie zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku ciężarowym iveco. Kierowca lanosa miał niezapięte pasy bezpieczeństwa i w wyniku odniesionych obrażeń zginął na miejscu.

Wczoraj parę minut po godzinie 11.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sokółce otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Poświętne na drodze krajowej nr 8. Na miejsce natychmiast pojechali mundurowi. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że 26-latek kierujący daewoo prawdopodobnie zjechał na lewą stronę jezdni, gdzie zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku ciężarowym iveco. 30-letni kierowca ciężarówki usiłował w ostatniej chwili wyminąć lanosa zjeżdżając na prawe pobocze, jednak nie udało mu się uniknąć zderzenia. Ostatecznie iveco zjechało z drogi, pokonało ogrodzenie pobliskiej posesji i zatrzymało się na narożniku domu. 26-latek siedzący za kierownicą daewoo miał niezapięte pasy bezpieczeństwa – w wyniku odniesionych ran zginął na miejscu. Poza ofiarą śmiertelną nikt nie odniósł obrażeń. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana – Policja wyznaczyła objazdy dla osobówek przez Janów. Mundurowi pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Sokółce wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku.

źródło – KWP w Białytmstoku

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl