Reagujmy – Nie bądźmy obojętni! - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Reagujmy – Nie bądźmy obojętni!

Data publikacji 17.10.2014

Synoptycy zapowiadają, że temperatury szczególnie w porze nocnej będą spadać, w związku z tym sokólscy policjanci apelują o wrażliwość. Zbliżający się okres zimowy to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, starszych i samotnie zamieszkujących.

Zbliżający się okres zimowy, zwłaszcza, gdy temperatury spadają poniżej zera to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku oraz niezaradnych życiowo i nadużywających alkoholu. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu…

W minioną środę, po godzinie 20.00 sokólscy policjanci patrolując trasę Chwaszczewo - Trzcianka zauważyli leżącego w przydrożnym rowie mężczyznę. Jak się okazało 52-latek był pod znacznym wpływem alkoholu i nie posiadał przy sobie żadnych elementów odblaskowych. Mężczyzna został dowieziony do domu i przekazany pod opiekę rodzinie. Natychmiastowa reakcja mundurowych uchroniła osobę od nieszczęśliwego wypadku czy wychłodzenia.

Sokólscy policjanci apelują!!! NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI i reagujmy w tego typu sytuacjach powiadamiając odpowiednie służby. Nie pozostawajmy obojętni na widok osób leżących na ulicy czy przystanku. Warto też zajrzeć do sąsiada, który mieszka samotnie. W przypadku zauważenia osób narażonych na niebezpieczeństwo, wychłodzenie organizmu jak najszybciej zgłośmy ten fakt Policji pod numerem telefonu 997 lub komórkowym 112.