Jechał prawie 200 km/h, bo chciał się ścigać - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał prawie 200 km/h, bo chciał się ścigać

Data publikacji 21.10.2014

19-latek kierujący bmw przekroczył prędkość o ponad 100 km/h i nie zatrzymywał się ignorując sygnały podawane przez policjantów. Tłumaczył się, że myślał iż znaki daje mu inny kierujący, który chce się z nim ścigać. Młody kierowca stracił prawo jazdy, a za swoje wyczyny na drodze odpowie teraz przed sądem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce nieoznakowanym radiowozem patrolowali w minioną niedzielę trasę Korycin - Janów. W pobliżu miejscowości Romaszówka mundurowi zauważyli bmw, którego kierujący w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 90 km/h, jechał 127 km/h. Pomimo włączonych przez funkcjonariuszy sygnałów nakazujących zatrzymanie pojazdu, kierujący zwiększał prędkość. Siedzący za kierownicą bmw 19-latek swoim zachowaniem spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ostatni pomiar wykazał 194 km/h w miejscu gdzie dopuszczalna prędkość to 90 km/h. Podczas rozmowy z mundurowymi kierujący bmw przyznał się do popełnionych wykroczeń i tłumaczył, iż wydawało mu się, że to nie Policja za nim jedzie, tylko kierowca innego samochodu chce się z nim ścigać. Za nieodpowiedzialne wyczyny na drodze policjanci zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy. Teraz za swoje postepowanie będzie odpowiadał przed sądem.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl