„Znicz 2014” - podsumowanie - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Znicz 2014” - podsumowanie

Data publikacji 03.11.2014

Podczas tegorocznej akcji "Znicz" funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sokółce zabezpieczali miejsca dwóch zdarzeń drogowych oraz ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących.


W ubiegły, świąteczny weekend sokólscy policjanci po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Znicz”. Na drogach powiatu sokólskiego doszło w tym czasie do jednego wypadku oraz kolizji.

W sobotę, po godzinie 1.20 mundurowi otrzymali informację, że w pobliżu miejscowości Romaszkówka doszło do dachowania forda. Policjanci pojechali na miejsce. Tam wstępnie ustalili, że kierowca mondeo najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i dachował. Następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Szczegółowe przyczyny i okoliczności kolizji wyjaśniają policjanci z Janowa.

Do drugiego zdarzenia doszło tego samego dnia przed godziną 18 w pobliżu skrzyżowania ulic Piłsudskiego z Sikorskiego w Sokółce. Tam 34-letni kierowca golfa jadąc w kierunku ulicy Polnej nie ustąpił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych i potrącił 67-latka, który przechodził po pasach. W wyniku uderzenia pieszy z obrażeniami nogi trafił do szpitala. Sokólscy policjanci szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku.

Mundurowi ujawnili również dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszego nieodpowiedzialnego kierowcę policjanci zatrzymali w piątek po godzinie 16.00 w Sidrze. 28-letni kierowca fiata w wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu. Mężczyźnie zostały zatrzymane prawo jazdy. Kolejnego nietrzeźwego mężczyznę kierującego bmw policjanci zatrzymali w sobotę przed godziną 20.00 w Krynkach. Urządzenie kontrolne wykazało, że 19-latek w wydychanym powietrzu miał  ponad 1,6 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że młody mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz dwójka nieodpowiedzialnych kierowców za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Jak wynika ze statystyk, podczas tegorocznej akcji „Znicz” ilość zdarzeń drogowych w porównaniu do roku ubiegłego była mniejsza i w opinii Policji dni świąteczne minęły spokojne. Zwiększona liczba mundurowych w rejonach cmentarzy i na drogach powiatu sokólskiego przyczyniła się to do zwiększenia naszego bezpieczeństwa. Funkcjonariusze prowadzili również działania profilaktyczne w okolicach nekropolii, pomagali poruszającym się po drogach naszego powiatu w dotarciu na groby swoich bliskich nadzorując sytuację drogową oraz minimalizując utrudnienia komunikacyjne.


 * wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl