Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe radiowozy trafiły do sokólskich policjantów

Data publikacji 02.01.2018

Dziś w Sokółce odbyło się uroczyste przekazanie pojazdów służbowych funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Sokółce. W uroczystości wziął udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński oraz szef podlaskiej Policji nadinspektor Daniel Kołnierowicz.

Na placu Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, w obecności Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku nadinspektora Daniela Kołnierowicza odbyło się dziś przekazanie nowych radiowozów sokólskim policjantom.

Do Wydziału Ruchu Drogowego sokólskiej komendy trafił niezonakowany samochód marki BMW 330i xDrive wyposażony w videorejestratory. Dwulitrowy turbodoładowany silnik benzynowy generuje 252 KM i maksymalny moment obrotowy 350 Nm dostępny w niskim zakresie obrotów 1450-4800 obr/min. Takie parametry pozwolą policjantom rozpędzić się do 100 km/h w zaledwie 5,8 s. Dodatkowo wersja xDrive oznacza napęd na cztery koła. Zakup pochodził ze środków budżetowych. Kolejnym pojazdem, który powiększył tabor sokólskiej jednostki jest Hyundai i20 wyposażony w silnik benzynowy o pojemności 1250 cm3 i mocy 75KM. Auto będzie użytkowane przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji. Zakup radiowozu Hyundai wsparło Starostwo Powiatowe w Sokółce, który na ten cel przekazało kwotę 24 tysięcy złotych.

.

Powrót na górę strony