Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

NIETRZEŹWY WTOREK NA SOKÓLSKICH DROGACH

Data publikacji 15.03.2023

Trzeźwy wtorek jednak nie dla wszystkich kierowców. Tylko wczoraj sokólscy policjanci zatrzymali 3 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. 43 i 52-latek mieli blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Młodszy z nich w takim stanie jechał do pracy.

Tylko wczoraj sokólscy policjanci zatrzymali 3 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich wpadł w ręce policjantek z drogówki. Funkcjonariuszki w Sokółce zatrzymały do kontroli peugeota, który miał niesprawne światło mijania. Podczas rozmowy z siedzącym za kierownicą mężczyzną mundurowe wyczuły alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 43-letni mieszkaniec powiatu miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna powiedział policjantkom, że jedzie do pracy. Kolejny nietrzeźwy kierowca wpadł w ręce mundurowych z Janowa. Po południu, w jednej z miejscowości w gminie, policjanci zauważyli ciągnik rolniczy, którego kierowca miał problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. Podczas kontroli badanie alkomatem wykazało, że 52-latek miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Trzeci z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Dąbrowy Białostockiej. W centrum miasta zatrzymali do kontroli audi. Badanie alkomatem wykazało, że siedzący za kierownicą auta 20-latek miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Wszyscy mężczyźni stracili prawo jazdy. Teraz amatorzy jazdy "na podwójnym gazie" za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony