Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KARTA ROWEROWA – MOIM PIERWSZYM „PRAWEM JAZDY”

Data publikacji 19.05.2023

Sokólscy policjanci jak co roku, angażują się w uzyskanie przez najmłodszych uczestników ruchu drogowego karty rowerowej. Dokument ten, nie tylko uprawnia do poruszania się rowerem, ale przede wszystkim gwarantuje niezbędną wiedzę z zakresu ruchu drogowego. Należy pamiętać, że znajomość przepisów to realny wzrost bezpieczeństwa najmłodszych poruszających się po drogach!

Sokólscy policjanci od lat dbają o stan wiedzy i praktyczne umiejętności najmłodszych. Odwiedzają szkoły i przedszkola, tłumacząc, wyjaśniając, a czasami grożąc palcem – wszystko dla bezpieczeństwa dzieci. Podczas codziennej drogi do szkoły i na zajęcia pozalekcyjne trzeba dokładnie rozglądać się dookoła i mieć się na baczności, a posiadanie wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego pozwala bezpiecznie dotrzeć do celu.

Wczoraj policjanci z sokólskiej drogówki przeprowadzili egzamin na kartę rowerową w Szkole Podstawowej numer 2 w Sokółce. Uczniowie pod okiem policjantów pokonywali przygotowany tor. Podczas jazdy musieli sygnalizować wykonywane manewry, pamiętając o zasadach bezpieczeństwa, znajomości znaków drogowych oraz przepisach ruchu drogowego. Tylko wczoraj do egzaminu przystąpiło 50 uczniów. Kolejne egzaminy jeszcze przed nami.

Wszystkim świeżo upieczonym posiadaczom uprawnień do kierowania rowerem życzymy szerokiej drogi i samych bezpiecznych przejazdów.

 

 

  • Policjant przeprowadza egzamin na kartę rowerową.
  • Policjant przeprowadza egzamin na kartę rowerową.
  • Policjant przeprowadza egzamin na kartę rowerową.
Powrót na górę strony