Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W TROSCE O OSOBY NARAŻONE NA WYCHŁODZENIE

Data publikacji 28.11.2023

Sokólscy policjanci systematycznie kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, samotne, nadużywające alkoholu. To właśnie one, w tym jesienno-zimowym okresie, są szczególnie narażone na wychłodzenie. W związku z tym funkcjonariusze podejmują działania w trosce o ich zdrowie i życie oraz apelują - Nie bądźmy obojętni! Jeden telefon może uratować komuś życie! Mundurowi sprawdzają również każdą informację o osobie potrzebującej zgłoszoną na numer alarmowy lub zaznaczoną na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Okres jesienno-zimowy to wyjątkowo trudny czas dla osób samotnych, bezdomnych, nieporadnych życiowo czy nadużywających alkoholu. W związku z tym sokólscy policjanci zwracają szczególną uwagę na takie osoby i systematycznie kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać. Również w ramach wspólnych patroli z funkcjonariuszami innych służb czy pracownikami socjalnymi, sprawdzają miejsca pobytu osób narażonych na wychłodzenie. Podczas każdej z tych wizyt przekazują informacje, o miejscach, gdzie osoby te mogą znaleźć schronienie czy zjeść ciepły posiłek. Oprócz monitorowania sytuacji osób zagrożonych wychłodzeniem policjanci podejmują różnego rodzaju inicjatywy, aby pomóc tym najbardziej potrzebującym. W okresie mrozów, hasło „pomagamy i chronimy” nabiera szczególnego znaczenia.

Nie bądźmy obojętni na potrzeby drugiego człowieka. Nasze zainteresowanie może przyczynić się do tego, że uratujemy komuś życie. Starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Pomóc może każdy. Wystarczy zwrócić uwagę na osoby bezdomne przebywające na terenach ogrodów działkowych, czy siedzące na ławkach i powiadomić o tym służby, dzwoniąc na numer alarmowy 112. Zwracajmy uwagę również na osoby żebrzące. Takie zachowanie może świadczyć o tym, że ktoś potrzebuje pomocy.

Przypominamy, że o miejscu przebywania osoby bezdomnej lub żebrzącej możemy powiadomić Policję, korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Miejsce to wskazujemy na mapie, wybierając zakładkę "osoba bezdomna wymagająca pomocy" lub "żebractwo". Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Policjanci sprawdzą każdą informację.

  • Dzielnicowi sprawdzają pustostany.
  • Dzielnicowi sprawdzają pustostany.
  • Dzielnicowi sprawdzają pustostany.
Powrót na górę strony