Aktualności

Nietrzeźwy wjechał ciągnikiem w płot

Data publikacji 02.04.2024

W weekend policjanci z sokolskiej drogówki zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców. Jednym z nich był 51-latek, który jechał ciągnikiem rolniczym. Mężczyzna został zatrzymany przez innego kierowcę, chwilę po tym, jak uszkodził ogrodzenie jednej z posesji. Okazało się, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Tylko w miniony weekend policjanci z sokólskiej drogówki zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich wpadł chwilę po tym, jak ciągnikiem rolniczym uderzył w odrodzenie jednej z posesji w gminie Sokółka. Dalszą jazdę uniemożliwił mu inny kierowca. Przeprowadzone przez mundurowych badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec powiatu miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 51-latek nie ma prawa jazdy.

Kolejnym nietrzeźwym kierowcą okazał się 26-latek, który siedział za kierownicą seata. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów z sokólskiej drogówki, bo przekroczył dopuszczalną prędkość. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec powiatu augustowskiego miał blisko promil alkoholu w organizmie. 26-latek stracił prawo jazdy. Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, jak również za popełnione wykroczenia. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony