Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczne wakacje 2026
Rozpoczyna się sezon wakacyjno-urlopowy – czas rodzinnych wyjazdów, podróży oraz letniego wypoczynku. W najbliższych tygodniach na drogach pojawi się znacznie więcej pojazdów, dlatego policjanci w całym kraju będą prowadzić wzmożone działania na rzecz bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.
-
FESTYN „BEZPIECZNY START W WAKACJE”
Dzieci, które uczestniczyły w dzisiejszym pikniku ”Bezpieczny start w wakacje”, nie mogły narzekać na nudę. Wszystko za sprawą sokólskich policjantów, funkcjonariuszy innych służb mundurowych oraz Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Szlak Tatarski, którzy zorganizowali najmłodszym liczne atrakcje. Uśmiechom i zabawom nie było końca.
-
Narodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym. Przestępczość zorganizowana ewoluuje, przybierając formę zagrożeń hybrydowych, które wymagają równie nowoczesnej odpowiedzi państwa. Utworzenie Narodowego Biura Śledczego Policji pozwoli połączyć doświadczenia śledczych, zdobyte w walce z najgroźniejszymi grupami przestępczymi ostatnich dekad z najnowocześniejszymi narzędziami analitycznymi, cybernetycznymi i operacyjnymi. Nowa, wyspecjalizowana jednostka ma zapewnić jeszcze skuteczniejsze, szybsze i bardziej skoordynowane działania Policji wobec najpoważniejszych form przestępczości.
-
"BEZPIECZNY START W WAKACJE" - ZAPRASZAMY NA WYJĄTKOWY FESTYN
Zapraszamy na wyjątkowy festyn pn. "Bezpieczny start w wakacje". Piknik odbędzie się 19 czerwca 2026 roku w godzinach od 10.00 do 14.00 na Placu przed Kinem "Sokół" w Sokółce. Podczas festynu zaprezentujemy sprzęt służbowy Policji oraz pokaz umiejętności policyjnych psów służbowych. Uczestnicy będą mogli również wziąć udział w konkursie "Tor małego ratownika". Nie zabraknie także pokazów umiejętności innych służb mundurowych. Serdecznie zapraszamy!
-
Ukradł słuchawki, okazało się, że dzień wcześniej ukradł też telefon
Policjanci z sokólskiej patrolówki ustalili, że 42-latek ukradł słuchawki w jednym ze sklepów w mieście. Jak się okazało, nie było to jedyny tego typu czyn, który ma na swoim koncie. Wyszło bowiem na jaw, że dzień wcześniej ukradł telefon z plecaka 15-latka. Za kradzież słuchawek mężczyzna został ukarany mandatem, natomiast za kradzież telefonu usłyszał zarzut. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
-
JECHAŁ 141 KILOMETRÓW NA GODZINĘ – STRACIŁ PRAWO JAZDY
Policjanci sokólskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kolejnemu kierowcy, który przekroczył dopuszczalną prędkość poza obszarem zabudowanym. 26-latek jechał 141 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązywała "dziewięćdziesiątka". Mężczyzna został ukarany mandatem karnym i punktami.
-
3 POSZUKIWANYCH W RĘKACH POLICJANTÓW
Sokólscy policjanci zatrzymali kolejne 3 osoby poszukiwane. Pierwsza z nich wpadła w ręce sokólskich kryminalnych. 33-latek miał do odbycia karę roku i dziesięciu miesięcy pozbawienia wolności. Drugim poszukiwanym był 20-latek, który został zatrzymany przez mundurowych z Dąbrowy Białostockiej. Mężczyzna miał do obycia trzy dni kary zastępczej za nieopłacenie grzywny. Trzeci był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu.
-
"(Nie)trzeźwy" poniedziałek
Wczoraj policjanci z sokólskiej drogówki szczególną uwagę zwracali na trzeźwość kierowców. Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zapobieganie tragediom na drogach. Z ponad 820 przebadanych kierowców trzech zdecydowało się wsiąść za kierownicę po alkoholu.
-
Dwóch nietrzeźwych w rękach policjantów
Tylko wczoraj policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich wpadł w centrum Sokółki i miał ponad promil alkoholu w organizmie. Drugi jechał motorowerem bez kasku, mając również ponad promil. Obaj mężczyźni stracili prawa jazdy. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
49-latek stracił prawo jazdy za prędkość
Policjanci z sokólskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kolejnemu kierowcy. 49-latek przekroczył dopuszczalną prędkość o 52 kilometry na godzinę poza obszarem zabudowanym. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym i punktami.