Aktualności
Rozmiar czcionki
-
KOLEJNI ZATRZYMANI Z NARKOTYKAMI
Sokólscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Pierwszy z nich wpadł z amfetaminą podczas kontroli drogowej. Okazało się również, że 44 - latek wsiadł za kierownicę ciężarówki pod wpływem narkotyków. Drugi z mężczyzn wpadł podczas interwencji.
-
#SuperDzielnicowy 2026 padł kolejny rekord!
Dzisiejszej nocy zakończyło się głosowanie w plebiscycie #SuperDzielnicowy 2026. Padł kolejny rekord! Komenda Główna Policji, Telewizja Puls oraz ekipa serialu kryminalnego „Dzielnica strachu” po raz czwarty wkroczyli do akcji i w ramach kampanii społecznej #DzielnicaBEZstrachu prowadzili internetowy plebiscyt, którego celem jest promowanie bezpieczeństwa i współpracy lokalnych społeczności z dzielnicowymi oraz wyłonienie #SuperDzielnicowego 2026. W tym roku plebiscyt odbywał się w świetle szczególnej rocznicy, jaką jest 100 lat służby dzielnicowych w Polsce!
-
25 NOWYCH FUNKCJONARIUSZY W SZEREGACH PODLASKIEJ POLICJI
„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek roty ślubowania, którą wypowiedziało dziś 25 policjantów. Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Kamil Borkowski przywitał młodych funkcjonariuszy, życząc im satysfakcji z pełnionej służby. Teraz nowo przyjęci policjanci odbędą szkolenie podstawowe, po którym trafią do Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, a także do komend w Augustowie, Hajnówce, Mońkach, Sejnach, Sokółce i Zambrowie.
-
Nietrzeźwa spowodowała kolizję i uciekła
Sokólscy policjanci zatrzymali 25-latkę, która spowodował kolizję i uciekła z miejsca zdarzenia. Mundurowi szybko ustalili adres, gdzie kobieta może przebywać. Jak się okazało, że prowadziła auto nietrzeźwa i pod działaniem narkotyków.
-
Policyjne działania „Kaskadowy Pomiar Prędkości” w powiecie sokólskim
Tylko jednego dnia 50 kierowców zostało zatrzymanych w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. To bilans pomiarów prędkości prowadzonych wczoraj przez policjantów ruchu drogowego na drogach powiatu sokólskiego.
-
„Mistrzu, pomyśl” – PZU i Policja apeluje do użytkowników jednośladów i rozszerza działania prewencyjne
PZU konsekwentnie podejmuje temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i rusza z kampanią „Mistrzu, pomyśl”, którą kieruje do osób korzystających z jednośladów. W latach 2023-2025 w wypadkach drogowych spowodowanych przez rowerzystów, użytkowników hulajnóg elektrycznych i motocyklistów zginęło 638 osób. Partnerem kampanii jest polska Policja.
-
OSZUSTWO PRZY ZAKUPIE EKOGROSZKU
68-letnia mieszkanka powiatu sokólskiego została oszukana na ponad 2500 złotych przy zakupie opału. Kobieta chciała kupić ekogroszek przez internet. Po opłaceniu transakcji kontakt ze sprzedającym urwał się.
-
Nietrzeźwy wjechał czterokołowcem w znak drogowy
Tylko wczoraj sokólscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jednym z nich był 52-latek, który jechał czterokołowcem. Mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie i uderzył w znak drogowy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Nieletni bez kasku i uprawnień na motorowerze
Policjanci z sokólskiej drogówki zatrzymali do kontroli motorowerzystę, który jechał bez kasku. Okazało się, że za kierownicą jednośladu siedział 15 - latek, który nie miał uprawnień do kierowania pojazdem. Teraz sprawa nastolatka trafi do sądu rodzinnego.
-
Dwóch poszukiwanych w rękach policjantów
Policjanci każdego dnia zatrzymują osoby, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Tym razem w ręce mundurowych wpadło dwóch poszukiwanych mężczyzn. Jeden z nich był poszukiwany listem gończym między innymi za: spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, zniszczenie cudzej rzeczy i niealimentację.